Technika samochodowa
Dla warsztatów Informacje
Kontakt:

CDS Mioduszewski
75-727 Koszalin
Ul. Orla 4a

centrala:
94 348 8000
biuro@bosch.koszalin.pl

urządzenia diagnostyczne:
94 348 8001

serwis samochodowy:
94 345 5000


Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać
informacje o nowościach,
podaj swój adres e-mail:

Dla warsztatów
Dla sklepów
Dla kierowców
ESI tronic 2020/2

Rozwiązania do Mercedes-Benz z chronionym dostępem.
Mercedes-Benz podąża w śladami FCA (Fiat Chrysler Automobiles) i wprowadza zaawansowane zabezpieczenie elektroniki pojazdów. Norma Unijna z 2020 roku zobowiązuje produ­centów do ochrony elektroniki w nowych modelach przed manipulacją i niepożądanym dostępem. Mercedes­ Benz planuje 2-etapowe wdrożenie rozwiązań.
Etap pierwszy - chroniona elektronika pojazdu poprzez rozszerzenie procesu Seed & Key. Mechanizm ten opiera się na specjalnym algorytmie wymaganym do uruchomienia chronionych funkcji i dotyczy wszystkich systemów zamontowanych w po­jeździe. Tu bez odblokowania można korzystać wyłącznie z funkcji odczytu i kasowania pamięci kodów usterek, odczytu wartości rzeczywistych i wykonania identyfikacji jednostek sterujących.

W ESI [tronic] niezbędne korekty oprogramowania będą dostępne w aktualizacji pośredniej 2020 /1.02. Dzięki czemu będzie możliwe kompleksowe diag­nozowanie sterowników w pojazdach zabezpie­czonych przez Seed & Key. Użytkownicy ESI [tronic] nie będą potrzebowali żadnych dodatkowych danych z dostępem  i nie będą musieli rejestrować się na portalu producenta pojazdu. Wystarczy połączenie internetowe i najnowszy tester KTS (KTS 560, 590, 350).
Wprowadzenie tej procedury dla Mercedes-Benz w KTS 250 jest zaplanowane w połowie 2020 roku. 

Drugim etapem planowanym przez Mercedes-­Benz jest rozszerzenie tej koncepcji zabezpieczenia w przeciągu roku.

Odczyt licznika błędu.
Nowa funkcja ESI [tronic] 2.0 pozwala odczytywać wszystkie przebiegi kilometrów zawarte w różnych sterownikach pojazdu. Jednym kliknięciem można szybko uzyskać przegląd wszystkich informacji o przebiegu. Przegląd dostarcza ważnych wska­zówek do sprawdzeniay, czy stan licznika pojazdu nie został zmieniony. Funkcja ta nadaje się np. dla ubezpieczycieli, ek­spertów i rzeczoznawców przy ocenie szkód lub przy­gotowaniu raportu z wyceny, dla firm leasingowych przy zwrocie pojazdów lub też dla komisów i warsztatów przy handlu samochodami używanymi.


Instalacja ESI tronic w sieci.
Od 2020 roku możliwa jest instalacja programu ESI[tronic] w sieci. Instalacja sieciowa ma wiele zalet. Aktualizacje dla ESI [tronic] należy pobrać tylko  na jedno urządzenie (serwer plików) poprzez DDM, a będą one automatycznie dostępne innym urządzeniom (stacjom roboczym) do instalacji. W każdej stacji roboczej można indywidualnie zdecy­dować, czy nowa aktualizacja ESI [tronic] 2.0 Online powinna zostać zainstalowana od razu, czy później. Oprócz głównej aktualizacji ESI [tronic] 2.0 Online, wszystkie aktualizacje pośrednie będą rozprowa­dzane na wszystkie stacje robocze za pośrednictwem instalacji sieciowej. Odpowiedni dokument (podręcznik) na ten temat z instrukcjami i opisem procedury jest dostępny w ESI[tronic] Set­up.
Notice: Undefined index: nIdGrupa in /templates/view_page.htm on line 13

« Powrót

wyświetleń: 746

CDS Mioduszewski - Sprzedaż • Serwis • Szkolenia • Hotline
75-727 Koszalin • ul. Orla 4a • tel. centrala [094] 348 9000 • fax [0-94] 348 80 61