Technika samochodowa
Dla warsztatów Informacje
Kontakt:

CDS Mioduszewski
75-727 Koszalin
Ul. Orla 4a

centrala:
94 348 8000
biuro@bosch.koszalin.pl

urządzenia diagnostyczne:
94 348 8001

serwis samochodowy:
94 345 5000


Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać
informacje o nowościach,
podaj swój adres e-mail:

Dla warsztatów
Dla sklepów
Dla kierowców
Aktualizacja ESI tronic 2021/2

1. Dostęp do zabezpieczonych pojazdów Renault i Dacia

Od października 2020, ESI[tronic] Online obsługuje indywidualne rozwiązanie Renault i Dacia do odkodowania chronionych funkcji diagnostycznych. Do odblokowania funkcji diagnostycznych Renault i Dacia wymaga użycia tokena (USB) i aplikacji Unlock Gateway module. Można je kupić na stronie Renault.

Schemat postępowania:
- Utworzyć konto w Renault Grupe.
- Zakup i instalacja tokena i programu Unlock Gateway module.
- Podłączenie KTS (560, 590, 350) do gniazda OBD.
- Uruchomienie aplikacji Unlock Gateway module.
- Uruchomienie ESI tronic Online.
- Rozpoczęcie sesji diagnostycznej.

W/W operacje wymagają użycia modułu komunikacyjnego z interfejsem PassThru zgodnym z SAE J2534.

Po aktualizacji ESI tronic 2021/2, po uruchomieniu, program wyświetla komunikat, że dany pojazd wyposażony jest w Security Gateway.2. Praca z pojazdami o dostępie chronionym z KTS 250
 
FCA (Fiat Chrysler Automobiles) wprowadziło pogłębioną ochronę elektroniki samochodowej. KTS 250 umożliwia wykonanie pełnej sesji diagnostycznej w markach tj: Fiat, Alfa Romeo, Abarth, Chrysler, Lancia, Dodge / Ram i Jeep, zabezpieczonych bramką Security Gateway.

W przypadku, gdy dany pojazd chroniony jest zabezpieczeniem, KTS 250 informuje o tym i prowadzi użytkownika w szybki i skuteczny sposób przez zabezpieczoną diagnozę. Poprzez link w ustawieniach KTS 250 możliwa jest prosta rejestracja na stronie FCA.3. Bieżące rozwiązania

Każda aktualizacja oprogramowania Bosch ESI [tronic] ma na celu maksymalne uproszczenie działania w serwisie i zwiększenie efektywności codziennej pracy mechaników i serwisantów. Aby nie zakłócać pracy w warsztacie, aktualizacje baz danych odbywają się w "tle".

Informacje zainstalowane na dysku twardym (offline) tzn:podręczniki, schematy, dane serwisowe, znane przypadki napraw,  będą dostępne, ale nie będą aktualizowane.

Diagnoza ECU będzie aktualizowana za pośrednictwem DDM (Diagnostic Download Manager) i będzie z niej można korzystać offline.4. Oprogramowanie ESI [A] w trybie online

Opracowany na nowo Katalog Części Zamiennych ESI [A], od maja, dostępny będzie w trybie Online.
Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może szybko odszukać części zamienne Bosch pasujące do danego pojazdu.5. Optymalizacja danych serwisowych

W ESI tronic Online wprowadzono pierwsze zmiany prowadzące do optymalizacji informacji serwisowych.
Obecnie serwisant wykonujący naprawę, w module instrukcje jest "prowadzony" w jaki sposób ma postępować podczas wymiany części, lokalizowania usterki w układach, wyszukiwania informacji o pracach serwisowych.

Rozszerzony zakres informacji dostępny jest w pojazdach marki: Mercedes Klasy GLC (klucz RB: MB6340) i Mercedes Klasy B (klucz RB: MB4041). Poprawiono, także grafiki 3D, pozyskiwane bezpośrednio od producentów pojazdów. W przyszłości zakres danych będzie rozszerzany. 


Notice: Undefined index: nIdGrupa in /templates/view_page.htm on line 13

« Powrót

wyświetleń: 1738

CDS Mioduszewski - Sprzedaż • Serwis • Szkolenia • Hotline
75-727 Koszalin • ul. Orla 4a • tel. centrala [094] 348 9000 • fax [0-94] 348 80 61