Technika samochodowa
Dla warsztatów Informacje
Kontakt:

CDS Mioduszewski
75-727 Koszalin
Ul. Orla 4a

centrala:
94 348 8000
biuro@bosch.koszalin.pl

urządzenia diagnostyczne:
94 348 8001

serwis samochodowy:
94 345 5000


Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać
informacje o nowościach,
podaj swój adres e-mail:

Dla warsztatów
Dla sklepów
Dla kierowców
Aktualizacja ESI tronic 2021/3

Secure Diagnostic Access (SDA) – ustandaryzowane rozwiązanie firmy Bosch umożliwiające dostęp do zabezpieczonych danych diagnostycznych pojazdów.

Producenci nowych pojazdów stosują indywidualne rozwiązania dostępowe. Firma Bosch oferuje zintegrowane rozwiązanie, które umożliwia szybki i łatwy dostęp do zabezpieczonych danych pojazdu dla marek uczestniczących w programie ochrony danych.

SDA łączy indywidualne rozwiązania producentów pojazdów i jest częścią Diagnozy Sterowników oprogramowania ESI[tronic] 2.0 Online.

Wszystko dzięki tzw. identyfikatorowi Bosch ID (nazwa użytkownika, hasło) i jednorazowej rejestracji.

Funkcja dostępna od aktualizacji 2021/3.

Użytkownik może przeprowadzić obszerną diagnostykę pojazdów VW, Audi, Seat i Skoda z zabezpieczonym dostępem, a baza producentów będzie powiększana.

W ramach jednorazowego procesu rejestracji, oprócz utworzenia Bosch ID, może być wymagana identyfikacja użytkownika online. W tym celu identyfikacja online dokonywana jest przez zewnętrznego usługodawcę za pomocą dokumentu tożsamości pracownika.

Koszty korzystania z chronionych danych diagnostycznych są już zawarte w opłacie licencyjnej za Diagnozę Sterowników (SD).

Oprócz ważnej licencji na Diagnozę Sterowników (SD) warunkiem korzystania z SDA jest stabilne połączenie z Internetem oraz użycie testera diagnostycznego aktualnej generacji KTS firmy Bosch, takiego jak KTS 560, KTS 590, KTS 350 lub KTS 250.Integracja danych dot. napraw i serwisowania ze źródeł producenta

Serwisy bardzo często zmagają się ze złożonymi naprawami i procesami serwisowania pojazdów np. naprawa układów elektrycznych, kalibracja systemów wspomagania kierowcy, a nawet wymiany poszczególnych podzespołów.

Bosch oferuje użytkownikom ESI tronic oryginalne informacje fabryczne, np. informacje o lokalizacji podzespołów, instrukcje montażu i demontażu, a także ilustracje 3D i zdjęcia podzespołów oraz przyporządkowanie do poszczególnych modeli pojazdów. W przyszłości schematy elektryczne będą również integrowane na bazie danych fabrycznych.

Obecnie informacje ze źródeł producentów obejmują takie marki jak Mercedes-Benz, BMW, Fiat i Ford. Zawartość i marki będą stopniowo rozbudowywane w ciągu roku.
Automatyczne aktualizacje bez instalowania

Od 2022 aktualizacja KTS z programem ESI[tronic] 2.0 Online będzie jeszcze prostsza.

Pobieranie ESI[tronic] 2.0 Online będzie w przyszłości obejmowało tylko Diagnozę Sterowników (Infoart SD).

Wszystkie inne informacje, takie jak instrukcje (SIS), mechanika (M), schematy elektryczne (P), znane błędy online (EBR), wyposażenie (A), części zamienne do silników wysokoprężnych i części elektryczne (D, E), instrukcje naprawy komponentów (K) oraz stawki robocze (B) będą dostępne w trybie online i nie będą już musiały być pobierane oraz instalowane.

Wszystko co jest potrzebne, to połączenie internetowe, aby automatycznie uzyskiwać dostęp do najnowszych informacji.


Obecnie zawartość ta jest pobierana w całości i lokalnie instalowana, dlatego można z niej korzystać w trybie offline. Ta funkcja nie będzie już dostępna w 2022 roku.Sprawdź szczegóły:
ULOTKA INFORMACYJNA

Notice: Undefined index: nIdGrupa in /templates/view_page.htm on line 13

« Powrót

wyświetleń: 1614

CDS Mioduszewski - Sprzedaż • Serwis • Szkolenia • Hotline
75-727 Koszalin • ul. Orla 4a • tel. centrala [094] 348 9000 • fax [0-94] 348 80 61